Mi is az a drón?
Ha az ember meghallja a drón szót, azonnal egy hatalmas, veszélyes, drága, és bonyolult repülő szerkezetre gondol, melyet leginkább a katonaságban használnak. Ez azonban hatalmas tévedés. A drónok mára szerves részei lettek életünknek, és éppen olyan elérhetővé váltak bárki számára, mint egy okostelefon.
És ahogyan ez az okostelefonoknál is van manapság, szinte minden árban és méretben elérhetőek. A többmilliós mozifelvételekhez használt drónoktól, a néhány ezer forintos, egyszerűbb kamerával rendelkező játékokig minden kategóriában jelen vannak a piacon. Érdemes tehát elgondolkodnunk azon, hogy a táblagépeken, különböző Xbox és Play Station játékokon nevelkedett gyerekeket miért kellene óvnunk az ilyesmitől?
Valójában a drónreptetés, légifilmezés rengeteg készségét képes fejleszteni egy gyermeknek, és ki tudja, talán megajándékozzuk Őt egy olyan alkotó hobbival, mely egész életében végigkíséri majd.
Milyen drón való a gyereknek?
Persze erre sincs egységes válasz. Ez függhet a gyerek korától, azaz fizikai és szellemi képességeitől, illetve a drónra szánt pénzösszegtől. Összegyűjtöttünk Nektek néhány drónt:
Kisebb gyerekeknek általában a SYMA drónokat ajánlják, könnyen kezelhetőségük, és alacsony áruk miatt.
SYMA X5 (7 – 12 éves kor)
Ezt a drónt már akár egy ügyesebb 7-8 éves gyerek is képes irányítani. Kamerája nincs, de aprócska méretének köszönhetően beltéren is könnyen reptethető, és 16.990 Ft-os ára miatt tökéletes karácsonyi ajándék piciknek.
SYMA X5C (13 -16 éves kor)
Ez a drón hasonló az előbb bemutatotthoz, azonban ez már beépített 2MP-s kamerával rendelkezik. Ára 21.900 Ft.
SYMA drónt találhatunk egészen 60.000 Ft-os kategóriáig, egyre jobb és jobb kamerával és repülési idővel.
DJI Phantom (17 éves kortól)
Ha gyermekünk már idősebb, felelőségtudóbb, és komolyabban érdeklődik a drónok, filmezés, fotózás iránt, akkor viszont nem árt megfontolnunk egy kicsit komolyabb kategóriát, a DJI drónokat. Árukat tekintve természetesen jóval drágábbak, azonban képességeikben messze meghaladják az ebben az árkategóriában lévő drónokat. Néha még én is ámulok, mikre képesek már az egész kicsi gyermekek egy okostelefonnal, hát még egy ilyen drónnal.
Összességében tehát megállapíthatjuk, hogy a drónok igen is valók a gyerekek kezébe, és melyik szülő ne akarná, hogy gyermeke inkább fotózással, légi felvételek készítésével és vágásával élje ki kreativitását a szabadban, mint egész nap a gép előtt játszadozva.
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.