A sportolás egészségügyi hatásai

A testmozgás számos pozitív hatással bír a szervezetünkre, ami nem csak a fizikálisan de mentálisan is hozzájárul egészségünk megőrzéséhez. Az alábbiakban a sportolás legjellemzőbb pozitív hatásait szedtük össze. 

 

 

A biciklizés egy jó választás

Csökkenti a stresszt

A sportolás az egyik legjobb és legegészségesebb módja a stressz levezetésének. Ha egy idegőrlő nap után népi testmozgást végzünk, egész biztosan nyugodtabbnak érezzük majd magunkat a végén. Ez fokozottan igaz az olyan mozgásformákra, mint az ugrálás. Nézd meg a legjobb trambulin árakat, érdemes beszerezned egyet ha teheted! 

 

 

Boldogabbak leszünk tőle

Köztudott hogy a boldogság érzetért az agyban található dopamin nevezetű hormon felelős. A testmozgás pedig nagymértékben szabadít fel dopamint, így ennek köszönhetően boldogabbnak érezzük magunkat. 

 

 

Növeli az önbizalmat

A rendszeres sportolás segítheti építeni az önbizalmat is, hiszen testünkben jobban fogjuk érezni magunkat. Megszabadulhatunk a plusz kilóktól, izmot építhetünk magunkra így ez által sokkal magabiztosabban érezzük majd magunkat. 

 

 

Fizikális teljesítményjavulás 

A fizikai terhelésnek köszönhetően javul a kondíciónk, kevésbé fáradunk el a hétköznapi teendőkben, vagy akár ha a busz után kell futnunk. Erősödnek az izmaink, és a csontjaink és erősebbek és ellenállóbbak lesznek szintúgy, mint az ízületeink. 

 

 

Javítja a memóriát 

Kutatások bizonyítják, hogy a rendszeres testmozgás pozitív hatással van a memóriára is. Azok a gyerekek, akik iskola mellett rendszeresen sportolnak, átlagosan jobban teljesítenek mint azok akik nem.

 

 

Erősíti az immunrendszert

A rendszeresen végzett könnyű testmozgás erősítő hatással van az immunrendszerünkre, azonban a teljes kimerültségig tartó edzések ellenkező hatással vannak, és legyengítik a szervezetünk védekező képességét, szóval vigyázzunk nehogy túlzásba vigyük.